...doplňujte v komentářích své poznatky o předmětech

proč blog o hře?

11. listopadu 2005 v 22:36 | Knedle |  about
Je to prosté: Cardhalia ve mě oživila vzpomínky na staré dobré časy, kdy hry měly 256 barev a pohyb skupiny hrdinů v RPG dungeonu se sunul ve čtverečkovém rytmu. Dungeon Master, Eye of the Beholder a další geniální hry nás prováděly kobkami, sklepy a jeskyněmi plných příšer a pastí, čímž se navždy zapsaly do hráčských mozkových závitů a ve vzpomínkách nás provázejí se slzou v oku stále při čtení článků o hrách.

Cardhalia mě chytla. Využila mé chuti po krok-sun-krok pohybu, chuti po rozsekání desítek nepřátel, chuti po prozkoumávání každičkého neprozkoumaného čtverečku. Cardhalia mě chytla, ač mám k ní své výhrady. Využila mé potřeby nalézat či vybojovávat si nové, lepší zbraně, brnění či předměty, tak jak je to v RPG zvykem a právě k tomuto se váží mé výhrady - to je důvod proč jsem založil tento blog o Cardhalii.

Chci se nimrat v parametrech předmětů; chci zjišťovat, který je silnější, který komplexněší; chci zjištovat jaké kombinace předmětů (případně předmětů a lidí) vytvoří něco lepšího...¨

...a tohle je přávě kámen úrazu této hry (pro mou osobu) - předměty ve hře nejsou vůbec popsány a pokud nemají jednu z nejjednodužších vlastností: přidání či ubrání nějakého atributu-vlastnosti, vůbec netušíte, k čemu ten předmět je. A to by mělo být náplní tohoto webu - pokud možno co nejpřesnější popis speciálních (tj. pojmenovaných) předmětů ve hře.

K tomu budou sloužit rubriky Zbraně, Brnění, Šperky, Rostliny a Ostatní (svitky a jiné předměty nepatřící do ostatních rubrik). Tvar příspěvku by měl mít následující obsah: název předmětu, lokace, vlastnosti zřejmé (vidět na první pohled), vlastnosti utajené, případně ještě poznámka. V sekci Postavy bude pak seznam postav spolubojovníku (tj. těch, jimž nemůžete upravovat základní vlastnosti - sílu, inteligenci a hbytost) s jejich počátečními atributy a hlavně jejich utajenou negativní vlastností. Poznámky z putování (pokud budou) bych psal do překvapivého chlívku Z putování.
Protože však tuto hru budu hrát jednou, max dvakrát a nevěřím, že za tyto průchody hrou bych vše odhalil, prosím vás o doplňování poznatku pomocí komentářů u každého předmětu.
Tak ať se nám to plní a my si můžeme tuto hru víc užívat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama